Aprilia Sonic AC

Scooter page: Tuning, tipy a díly na skútr

Skútry Aprilia - dodavatel, prodejce a zastoupení Na této stránce vám nabízíme díly pasující přímo na skútr Aprilia Sonic AC.
Všechno zboží je plně kompatibilní s tímto skútrem.

Aprilia Sonic AC (50 ccm scooter)

Díly přímo pro tento skútr

V seznamu najdete standardní válečky (15x12 s hmotností 6.5g) i pneumatiky (přední 100/90-10 a zadní 100/90-10).

Další zboží je dostupné přes menu nalevo, např. univerzální díly, doplňky a oblečení...

Grafy výkonu z motorové brzdy

Jako jediní v celé Evropě dáváme k dispozici grafy všech úprav, které jsme prováděli. Pokud chcete proniknout do tajů křivek výkonu, klikněte na článek jak číst graf z motorové brzdy.

U každého grafu také najdete seznam namontovaných dílů. Porovnávejte, zkoumejte a vybírejte co je pro Váš skútr nejlepší, pro profesionální montáž a sladění navštivte náš servis v Brně, kde i z Vašeho miláčka dostaneme maximum!

Tipy na tuning (motor Minarelli horizontální)

Velmi spolehlivé motory Minarelli s horizontálním válcem jsou oblíbené pro svoji jednoduchost a vysoký výkon. Častým problémem je zde nepříjemné skřípání při startování, stačí ale vyměnit volnoběžku a starty budou opět probíhat v tichosti a pohodě. V sériovém provedení najezdí běžně bez větších investic přes 40 tisíc kilometrů.

Motor má také velký potenciál k úpravám. Můžete si vybrat, jakou cestou tuningu se pustíte, může být dokonalým služebníkem, nebo i ostrou hračkou pro velké kluky a holky. S otáčkami nemá problém, proto si můžete dovolit sáhnout i po lepším než základním výfuku, více peněz zde opravu přinese vyšší výkon. Jako ideální se jeví vyšší řada sportovních výfuků, například Stage6 PRO, ale i levnější varianty jako LeoVince TT přinesou slušné zvýšení výkonu. Další naprosto nezbytnou investicí bude variátor, sériový totiž tento motor poměrně dost omezuje v maximální rychlosti a vhodným variátorem ji můžete navýšit až o 10km/h. Zde nemůžete šlápnout vedle s Malossi Multivar, doporučit lze při přestavbě na 70ccm také větší karburátor, např. DellOrto 19mm Nezapomeňte také na výměnu klapek, výkon sice nezvýšíte, ale můžete předejít ulomení kousku standardních plechových membránových lístků, které si občas udělají výlet až do válce, kde dokáží udělat slušnou paseku.

Tyto díly udělají z Vaší padesátky svižného (cca 90km/h) služebníka s vysokou spolehlivostí. Až se rozhodnete jít do sedmdesátky, zvažte si jaký válec, použít můžete litinu i nikasil, více se dočtete v článku o tuningu dvoutatkních motorů.

Odkazy, komunita

Chcete se podělit o zkušenosti s tímto skútrem? Dozvědět se o úpravách jiných lidí, o tom jak jim skútr jezdí a jak jsou spokojení? Mrkněte na naší stránku o komunitě.. Pokud si jen chcete popovídat s ostaními skútraři můžete navštívit některé scooter fórum.

Víte o nějákém odkazu, který by tu měl být? Určitě nám dejte vědět...

Přidej odkaz ze své stránky...

Líbí se ti tahle stránka? Přidej na ni odkaz ze své webové stránky či blogu, nebo i z fóra - a navíc tím dáš vědět světu, jaký skútr máš... Stačí zkopírovat připravený kód ze stránky Jak přidat odkaz
TOPlist