Piaggio Hexagon LXT 125-180 2T 98/99

Scooter page: Tuning, tipy a díly na skútr

Skútry Piaggio - dodavatel, prodejce a zastoupení Na této stránce vám nabízíme díly pasující přímo na skútr Piaggio Hexagon LXT 125-180 2T 98/99.
Všechno zboží je plně kompatibilní s tímto skútrem.

Piaggio Hexagon LXT 125-180 2T 98/99 (125 ccm nebo 180 ccm scooter)

Díly přímo pro tento skútr

V seznamu najdete standardní válečky (20x17 s hmotností 15g) i pneumatiky (přední 120/70-11 a zadní 130/70-11).

Další zboží je dostupné přes menu nalevo, např. univerzální díly, doplňky a oblečení...

Grafy výkonu z motorové brzdy

Jako jediní v celé Evropě dáváme k dispozici grafy všech úprav, které jsme prováděli. Pokud chcete proniknout do tajů křivek výkonu, klikněte na článek jak číst graf z motorové brzdy.

U každého grafu také najdete seznam namontovaných dílů. Porovnávejte, zkoumejte a vybírejte co je pro Váš skútr nejlepší, pro profesionální montáž a sladění navštivte náš servis v Brně, kde i z Vašeho miláčka dostaneme maximum!

Tipy na tuning (motor Piaggio 125-180 LC)

Velký bratr malých dvoutaktů. Ano, tento motor umí velké věci ale také si za ně umí říct o nemalé náklady. Základním problémem těchto motorů je slabý spodek motoru, výměna ložisek na klikové hřídeli vás pravděpodobně nemine. Při zatáhnutí za plyn ale na neduhy rychle zapomenete.

Rady rozdělíme do dvou částí:

Pro 125ccm: Slabší verze motoru je dobrým a spolehlivým služebníkem a dá se udržet poměrně nízko se spotřebou. Výkon nemusí vždycky stačit, doporučujeme proto osadit skútr variátorem Malossi Multivar společně se spojkovými pružinkami - doporučujeme červené. Logickou úpravou by se mohla zdát výměna výfuku, ta má ale význam až u 180ccm válce, proto, pokud máte 125ccm a chcete to tak nechat, laděný výfuk nekupujte. Jestli jste se ale rozhodli jít do toho a "překopat" motor na 180, laděný výfuk bude nutnost, která nejen pozvedne vzhled, ale také přihodí nějakého koníka navíc.

Pro 180ccm: U tohoto objemu můžete naopak s výfukem začít. Pro litinový válec zvolte LeoVince ZX, pro Nikasil od Malossi můžete použít i závodní Tecnigas SRS a pro ty co to myslí opravdu vážně a chtějí dostat ze skútru maximum je jediná možná volba Malossi MHR, konstruovaný přímo pro válec od Malossi. Při výměně válce doporučujeme preventivně vyměnit ložiska na klice. Výměna variátoru posune maximální rychlost o něco málo výše a především umožní nastavit skútr na brutální akceleraci. K tomu budete potřebovat také spojkové pružinky (červené ze sady), případně spojku Delta Clutch. K Malossi válci je také dobré osadit skútr 28mm karburátorem. Jízda je pak nářez, zvyknout si budete muset na zvedání předního kola při rozjezdech, ale také na časté návštěvy čerpací stanice. A jestli máte takto naloženo, určitě osaďte skútr převodem od Malossi, ať se ručička vašeho tachometru může podívat, jak vypadá číslo 160 :-)

Odkazy, komunita

Chcete se podělit o zkušenosti s tímto skútrem? Dozvědět se o úpravách jiných lidí, o tom jak jim skútr jezdí a jak jsou spokojení? Mrkněte na naší stránku o komunitě.. Pokud si jen chcete popovídat s ostaními skútraři můžete navštívit některé scooter fórum.

Víte o nějákém odkazu, který by tu měl být? Určitě nám dejte vědět...

Přidej odkaz ze své stránky...

Líbí se ti tahle stránka? Přidej na ni odkaz ze své webové stránky či blogu, nebo i z fóra - a navíc tím dáš vědět světu, jaký skútr máš... Stačí zkopírovat připravený kód ze stránky Jak přidat odkaz
TOPlist