Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Jaké vybrat pneumatiky

Jak vybrat správné pneu pro váš skútr

V tomto článku Vám poradíme s výběrem pneumatik. Na současném trhu je poměrně široká nabídka pneu, kterými můžete osadit Váš skútr.

Základní otázka bývá: V čem jsou dražší pneumatiky lepší než ty levnější?
Odpověď je jednoduchá - v materiálech. Většina výrobců dělá i scooter pneumatiky v několika řadách podle tvrdosti. Jestliže máte, tak jako já, rádi zatáčky a zvláště ve městě rychlé manévry a změny směru, v žádném případě na pneumatikách nešetřete, investice pár stovek korun navíc se Vám stokrát vrátí v pocitu jistoty při průjezdech zatáčkou. Rozdíly v jízdních vlastnostech jsou opravdu markantní. Tam kde na levných pneumatikách pomalu odskakujete ze silnice ven vám dovolí kvalitní obutí ještě větší náklon a to se počítá. Nemluvím o jízdě na mokru, nebo nouzovém brždění, ono podklouznutí předního kola v 60km/h většinou končí minimálně odřenými lokty.

V našem eshop jsou pneumatiky odpovídajících rozměrů přímo přiřazeny k vašemu skútru, nemusíte tedy dohledávat správný rozměr.

V následující tabulce se můžete dočíst, co které označení pneumatik vlastně znamená. Tato tabulka je převzata z katalogu České gumárenské společnosti