Jaké vybrat pneumatiky

Jak vybrat správné pneu pro váš skútr

V tomto článku Vám poradíme s výběrem pneumatik. Na současném trhu je poměrně široká nabídka pneu, kterými můžete osadit Váš skútr.

Základní otázka bývá: V čem jsou dražší pneumatiky lepší než ty levnější?
Odpověď je jednoduchá - v materiálech. Většina výrobců dělá i scooter pneumatiky v několika řadách podle tvrdosti. Jestliže máte, tak jako já, rádi zatáčky a zvláště ve městě rychlé manévry a změny směru, v žádném případě na pneumatikách nešetřete, investice pár stovek korun navíc se Vám stokrát vrátí v pocitu jistoty při průjezdech zatáčkou. Rozdíly v jízdních vlastnostech jsou opravdu markantní. Tam kde na levných pneumatikách pomalu odskakujete ze silnice ven vám dovolí kvalitní obutí ještě větší náklon a to se počítá. Nemluvím o jízdě na mokru, nebo nouzovém brždění, ono podklouznutí předního kola v 60km/h většinou končí minimálně odřenými lokty.
Další věc je výdrž, levné pneumatiky mají mnohdy poloviční (!!) výdrž oproti dražším, kvalitnějším pneu. K tomuto zjištění jsme se propracovali testováním pneumatik u rozvážkové služby, kde jsou gumy vystaveny těm nejdrsnějším podmínkám městského provozu. Pokud totiž počítáte, že levná pneumatika stojí 700 a dražší 1200, je jasné, že na stejné kilometry zaplatíte za levnější obutí 1400 Kč + 2x výměnu oproti 1200 a 1x výměnu. Jsou ale i řidiči kteří nemají sportovní ambice a chtějí dojet, nelibují si v prudkém zrychlování ani brždění a opotřebení pneumatik dokáží rozvážným stylem jízdy efektivně snížit. Zde nalézají uplatnění levnější pneu jako pohodlná alternativa ke dražším konkurentům.

Abychom vám usnadnili život (o což se vlastně snažíme od té doby co jste zavítali na náš web), máme pro vás připravené pneu přímo pro váš skútr. Už nemusíte chodit do garáže a psát si čísla na papírek, pneumatiky jsou přímo přiřazeny k vašemu skútru, který si vyberete vlevo v menu, tak se do toho pusťte!

A pokud chcete být o něco chytřejší, můžete se v následující tabulce dočíst, co které označení pneumatik vlastně znamená. Tato tabulka je převzata z katalogu České gumárenské společnosti