Historie firmy Scootland

Scootland byl jako malý obchůdek v Brně - Husovicích otevřen v roce 2005. Přípravy prodejny, malování a vybavení interiéru probíhalo za obrovské podpory rodiny a mých kamarádů skútrařů. Vše vyvrcholilo 24.6.2005, kdy jsme prodejnu u příležitosti 1. moravského srazu slavnostně otevřeli a představili skútrařské veřejnosti. Od počátku jsem volil strategii maximální otevřenosti k zákazníkům, odměnou mi bylo rychlé získání stálých zákazníků, mnozí k nám jezdí dodnes.

Noví zákazníci se hrnuli a bylo nutné rozšířit tým. Své kolegy jsem vybíral přepečlivě z řad kamarádů. Následující sezona byla opravdu hektická, v dílně o rozloze 15m2 tvořili kluci zázraky s prostorem, jednoduché nebylo ani udržet na uzdě stále se rozrůstající sklad a nedostatek místa pro parkování skútrů, proto jsme začali hledat větší a vhodnější prostory. Do těch jsme šli v roce 2007.

I větší prostory nám ale přestaly stačit, to už ale probíhala rekonstrukce vlastních prostor v Brněnských Ivanovicích. Je až k nevíře jaká ruina to původně byla a jak ji můj otec dokázal dát dohromady. Ještě před přestěhováním jsme také začali s použitými díly a vzpomínáme na pekelné období, kdy jsme měli nové díly v Obřanech a použité na druhém konci Brna a pořád se jezdilo tam a zpět. V roce 2011 jsme se konečně přestěhovali do vlastního a začaly nám moc pěkné časy, kdy máme krásnou velkou dílnu a dostatek místa na zboží.

V průběhu času se také a tříbil tým lidí, kteří se mnou dokázali táhnout za jeden provaz. První brigádník a posléze zaměstnanec byl v roce 2006 mlaďoučký Tomáš, který dnes šéfuje prodejně. Pro mě začal dělat hned po škole, kdy mu bylo 18 a jediné zkušenosti které měl byly s laděním skútrů. Pak se k nám připojil také Petr, guru co se týče ladění a oprav skútrů a posléze jako brigádník na dílnu Jirka, který má dnes kompletně na starosti použité díly. Jako každá malá firma máme tu výhodu, že si nové kolegy můžeme pečlivě vybírat, takže mezi sebe blbce prostě nepouštíme.

Za to, kde teď Scootland je ale vděčíme především naším zákazníkům, kteří nám zachovávají dlouholetou přízeň. Rád bych poděkoval v prvé řadě i Vám, za to, že jste si k nám našel (našla) cestu a věřte, že pro spokojenost jak Vaši, tak Vašeho skútru uděláme co bude v našich silách.

Za Scootland.cz - Hynek Přidal

Doprava
a poštovné
ČR: Zaslání nových dílů od 60,- Kč. ZDARMA při nákupu nad 1000,- Kč
SK: Zaslání nových dílů od 150,- Kč. ZDARMA při nákupu nad 1500,- Kč


Copyright © 2008–2019 Scootland – skútry, tuning, servis.
Obsah těchto stránek nesmí být reprodukován nebo publikován bez předchozího písemného souhlasu.