Aprilia Amico

Scooter page: Tuning, tipy a díly na skútr

Skútry Aprilia - dodavatel, prodejce a zastoupení Na této stránce vám nabízíme díly pasující přímo na skútr Aprilia Amico.
Všechno zboží je plně kompatibilní s tímto skútrem.

Aprilia Amico (50 ccm scooter)

Díly přímo pro tento skútr

V seznamu najdete standardní válečky (15x12 s hmotností 6.5g) i pneumatiky (přední 100/90-10 a zadní 100/90-10).

Další zboží je dostupné přes menu nalevo, např. univerzální díly, doplňky a oblečení...

Grafy výkonu z motorové brzdy

Jako jediní v celé Evropě dáváme k dispozici grafy všech úprav, které jsme prováděli. Pokud chcete proniknout do tajů křivek výkonu, klikněte na článek jak číst graf z motorové brzdy.

U každého grafu také najdete seznam namontovaných dílů. Porovnávejte, zkoumejte a vybírejte co je pro Váš skútr nejlepší, pro profesionální montáž a sladění navštivte náš servis v Brně, kde i z Vašeho miláčka dostaneme maximum!

Tipy na tuning (motor Minarelli vertikální)

Konstrukčně jednoduché motory s vertikálním válcem jsou velmi spolehlivé. Častým problémem je zde nepříjemné skřípání při startování, stačí ale vyměnit volnoběžku s ložiskem a starty budou opět probíhat v tichosti a pohodě. V sériovém provedení najezdí běžně bez větších investic přes 40 tisíc kilometrů. Výkonově motor sice nestačí na horizontální provedení, možnosti úprav jsou ale i zde obrovské.

Je nutné myslet na to, že motor je vzduchem chlazený, proto doporučujeme vyhnout se ostrým závodním válcům, které vyšší teploty příliš dlouho nevydrží. Padesátka se dá slušně popohnat kombinací laděného výfuku a variátoru, maximálka se pak pohybuje kolem 80-85km/h. Při výběru laděného výfuku je ideální sáhnout po střední třídě okolo 4000Kč, závodní, nebo mid-race výfuk není pro tento motor úplně ideální volbou. Při výběru sedmdesátkového válce je vhodné vybrat litinový válec, nebude tolik trpět na přehřívání a navíc, pokud dojde k zadření, jeho oprava bude několikanásobně levnější než oprava nikasilu na závodním válci.

Teď už víte od čeho začít a jak pokračovat, pokud Vás problematika tuningu zajímá, určitě se podívejte na článek tuning 2T v sekci jak na to.

Odkazy, komunita

Chcete se podělit o zkušenosti s tímto skútrem? Dozvědět se o úpravách jiných lidí, o tom jak jim skútr jezdí a jak jsou spokojení? Mrkněte na naší stránku o komunitě.. Pokud si jen chcete popovídat s ostaními skútraři můžete navštívit některé scooter fórum.

Víte o nějákém odkazu, který by tu měl být? Určitě nám dejte vědět...

Přidej odkaz ze své stránky...

Líbí se ti tahle stránka? Přidej na ni odkaz ze své webové stránky či blogu, nebo i z fóra - a navíc tím dáš vědět světu, jaký skútr máš... Stačí zkopírovat připravený kód ze stránky Jak přidat odkaz
TOPlist